m

Всяко дълго пътуване започва с една единствена стъпка. Лао Цзъ

Последвайте ни

Последвайте ни:

Пишете ни

GO UP

Непал и Бутан – Светлината на Азия и земята на дракона

Цена 2035 евро
На долу

Непал и Бутан – Светлината на Азия и земята на дракона

2035 евро на човек

Самолетни билети:

Номер на полет Дата От До Излита Каца
FZ1758 26 септември София Дубай 15:25 21:25
FZ8351 27 септември Дубай Катманду 00:30 06:30
28 септември Катманду Паро 09:30 10:30
5 октомври Паро Катманду 07:10 08:10
FZ 576 7 октомври Катманду Дубай 19:25 22:25
FZ1757 8 октомври Дубай София 10:00 14:25

Цена на самолетни билети – 1360 евро

Цена за туристическата програма                       10 човека               14 човека

Цена на човек в двайна стая                                   2359 щ.долара    2235 щ.долара

Цена на програма с включени самолетни билети 7028 лева                6800 лева

Цената на тур програмата включва:

  • Настаняване хотели:
    • 2 нощувки в Тимпу
    • 3 нощувки в Пунака
    • 2 нощувки в Паро
    • 2 нощувки в Катманду
  • Закуска и вечеря в хотела и обяд в туристически местни ресторанти.
  • Всички трансфери и обиколки според програмата.
  • Англоговорящ водач по време на пътуването.
  • Такса за устойчиво развитие Бутан
  • Такса за виза за Бутан (40 USD за еднократна виза).
  • Такса за вход към забележителности.

Цента НЕ включва:

  • Напитки (алкохолни/неалкохолни).
  • Разходи от личен характер (като бакшиши, пране, телефонни/факс разговори, такси за камера/видеокамера и др.).
  • Самолетен билет – включен в началото на програмата
  • Виза за Непал 30 щ.долара
  • Полет над Еверест – 580 лв.
  • Бакшиши – 50 долара
1
26 септември София-Дубай-Катманду
2
27 септември Пристигане в Катманду
При пристигане в Катманду– посрещане и трансфер до хотел Maya Manor Boutique Hotel ****. Нощувка в Катманду.
3
28 септември Полет до Паро и трансфер до Тимпу ( около час и половина)
Закуска. Трансфер до летище и полет до Паро. Полетът над Хималайската верига от Катманду предлага завладяващи гледки и вълнуващо приземяване в Кралството. Първият подарък на Бутан, който ще получим при слизане от самолета ще бъде прохладният, чист и свеж планински въздух. Посрещане на летището и трансфер към Тимпу– столицата на Бутан. По пътя ще направим кратка спирка в Чузом, където се сливат реките Тимпу и Паро. Това място е украсено с три различни стила ступи – тибетска, непалска и бутанска. Малко преди да стигнем Чузом, отляво ще видим Tschogang Lhakhang, „храмът на отличния кон“. Храмът е построен през 15-ти век, вдъхновен от видение на Балаха – отличният кон, проявление на Ченрезиг, състрадателният Буда. Пристигане в Тимпу и настаняване в хотела. Тимпу е не само столицата на Бутан, но и неговият политически, религиозен и търговски център. Градът е уникален със своята необичайна комбинация от модерно развитие и древни традиции. С население около 90 000 души, Тимпу все още е може би единствената столица в света без светофари. Следобед се отправяме на посещение на Trashichhoedzong – впечатляваща крепост/манастир, която приютява Секретариата, тронната зала на Негово Величество Краля, както и различни правителствени учреждения. Тук се намира и лятната резиденция на Главния монах и монашеската общност. Вечерта – разходка по главната улица на Тимпу и пазарната зона. Време за посещение на местния занаятчийски базар, където можете да разгледате и образци на традиционното бутанско изкуство – ръчно тъкани текстили, танка картини, маски, керамика, дърворезба, бижута и други уникални предмети, изработени от местни материали. Нощувка в хотел в Тимпу (на 2400 м надморска височина).
4
29 септември Тимпу
След закуска започваме днешната програма с обиколка на долината Тимфу с посещение на националната библиотека, институтът за Zorig Chusum и музеят на текстила. Следобед се отправяме на кратко пътуване (15 км) до Pangri Zampa, един от най-старите манастири в Бутан, датиращ от 16-ти век, разположен северно от Тимпу. Тук функционира монашеско училище, където будистки монаси изучават ламаизъм и астрология, базирана на будистката философия. Следва посещение на Buddha Point (Kuensel Phodrang) – място, откъдето се разкрива прекрасна панорамна гледка към долината. Тук се намира най-голямата статуя на Буда в страната, където можем да отправим молитви и да се насладим на гледката към града. King's Memorial Chorten – тази ступа привлича вярващите, които я обикалят, рецитирайки мантри и въртейки молитвени колела. Построена е по идея на третия крал на Бутан, Негово Величество Джигме Дорджи Вангчук („бащата на съвременен Бутан“), който искал да издигне паметник за световния мир и просперитет. Завършена през 1974 г., след неговата преждевременна смърт, тя служи както като мемориал на покойния крал, така и като символ на мира. Нощувка в хотел в Тимпу.
5
30 септември От Тимпу до Пунака (около 3 часа)
След закуска в хотела потегляме към Пунака, преминавайки през прохода Дочула (3080 м). В Бутан проходите са обозначени с големи бутански ступи и молитвени знамена. В ясен ден Дочула предлага спираща дъха гледка към високите върхове на Източните Хималаи. След настаняване в хотела – посещение на Пунака Дзонг, внушителна крепост, разположена на сливането на две реки. Тя е била столица на Бутан до 1955 г. и все още служи като зимна резиденция на монашеската общност. Продължаваме днес с  екскурзия до Chimi Lhakhang, известен като храмът на плодовитостта. (От хотела се пътува около 15 минути с кола до началото на пешеходния маршрут, след което разходката продължава през оризови полета и села. Общото време за разходката – в двете посоки – е около 1 час и 30 минути). Chimi Lhakhang е разположен на малък хълм в центъра на долината и е известен със своята необичайна традиция – вярва се, че двойки, които нямат деца и се молят тук, скоро ще бъдат благословени с дете. Пътеката преминава през оризови полета и води до малкото селище Пана, което означава „поле“. Разходката из селото предлага уникален поглед към ежедневния живот на местните жители. Вечерта може да се посвети на разходка и разглеждане на Пунака, разположено на брега на реката. Нощувка в хотел в Пунака.
6
1 октомври Посещение на фестивала в Wangdue
След закуска потегляме към Wangdue и Wangdue Dzong. Днес ще имаме възможност да наблюдаваме най-голямото и тържествено събитие в Бутан – фестивала Цхечу. Wangdue Tshechu се провежда в Wangdue Phodrang и продължава три дни през есенния сезон. Този фестивал е известен със Raksha Mangchum, или танца на бика. По време на фестивала се изпълняват различни маскирани танци, а тържествата завършват с развяването на Guru Tshengye Thongdrel. Нощувка в хотел в Пунака.
7
2 октомври Пунака – Гангтей
След Закуска напускаме хотела и отпътуваме към Гангтей. Долината на Гангтей е едно от най-красивите места в Бутан. Изненадата да откриеш такава широка, равна долина без дървета след трудното изкачване през гъсти гори се допълва от усещането за простор – изключително рядко преживяване в Бутан, където повечето долини са тясно затворени. Ще се разходим в долината за около 2 часа. Тази приятна разходка предоставя възможност да се усети красотата на долината Фобджика. От малко хълмче с изглед към Гангтей Гоемба, пътеката води надолу през цветни поляни до село Семчубара, а оттам – през живописни гори и открита долина. Пътеката завършва до местното общностно училище, минавайки покрай чортен и храмa Кхевал Лхакханг. След обяд – разходка из село Гангтей и посещение на манастира Гангтей Гоемпа. Разположен на малък хълм, издигащ се от дъното на долината, този манастир е единственият от школата Нингмапа на западната страна на долината Гангтей в Черните планини и също така най-големият Нингмапа манастир в Бутан. Манастирът е заобиколен от голямо село, обитавано основно от семействата на 140-те гомчени, които се грижат за него. Нощувка в хотел в Гангтей.
8
3 октомври Гангтей - Паро (около 4 часа и половина)
След закуска – напускане на хотела и отпътуване към Паро по живописния магистрален път. По пътя ще посетим Симтокха Дзонг, най-старото укрепление в страната, построено през 1627 г., което в момента е дом на Школата за будистки изследвания. При пристигане в Паро, настаняване в хотела. След обяд – посещение на Та Дзонг, първоначално построен като стражева кула, която сега е дом на Националния музей на Бутан. Той притежава обширна колекция от антикварни Танка картини, текстили, оръжия и брони, домакински предмети и богата колекция от природни и исторически артефакти. След посещението на Та Дзонг следва кратка разходка по пътеката до Ринпунг Дзонг (или Паро Дзонг), което означава „крепост на купчината скъпоценни камъни“ и има дълга и вълнуваща история. По дървените галерии, които обграждат вътрешния двор са изрисувани прекрасни стенописи, илюстриращи будистки легенди като четиримата приятели, старецът на дългия живот, колелото на живота, сцени от живота на Миларепа, планината Сумеру и други космически мандали. Нощувка в хотел в Паро.
9
4 октомври Паро
След закуска – екскурзия до Тактшанг Манастир или Манастирът на Тигровото гнездо (приблизително 5-часова разходка): Това е един от най-известните манастири в Бутан, разположен на скала на 900 м над равнината на долината Пара. Казва се, че Гуру Ринпоче е пристигнал тук на гърба на тигрица и е медитирал в този манастир, поради което е наречен „Тигровото гнездо“. Това място е признато за един от най-свещените обекти и е посещавано от Шабдрунга Нгаваанг Намгял през 1646 г. и сега е задължително място за посещение за всички бутанци поне веднъж в живота им. На 19 април 1998 г. пожар сериозно повреди основната сграда, но сега този бутански бижу е възстановено до оригиналната си прелест. Вечерта – посещение на Кийчу Лхакханг, манастир от 7-ми век, един от 108-те храма, построени в Хималаите от тибетския крал Сонгцен Гампо. Строежът на този храм отбелязва въвеждането на будизма в Бутан. Нощувка в хотел в Паро.
10
5 октомври Отпътуване от Паро за Катманду
Ранна закуска в хотела и трансфер до летището за полет до Катманду. Кацане в Непал, трансфер до хотел и посвещаваме остатъка на деня на Катманду. Най-големият град и столицата на Непал, Катманду някога е смятан за легендарния и недостижим Шангри Ла. Според една древна легенда долината на Катманду някога е била тюркоазено езеро, осеяно с красиви лотуси по брега. Долината Катманду обхваща трите древните Бактапур, Патан и Катманду. Всеки от тях си има собствени дворци и богато украсени площади. Калдъръмените улички са осеяни с множество храмове, капища и пазари. Днес ще разгледаме площада Дърбар, Сваямбхунат и Патан. Първо се насочваме към площад Дърбар и Сваямбхунат, известен още като „Храма на маймуните”.Сваямбху предлага уникална гледка от високо към Катманду. Това е една от най-свещените будистки постройки в Непал. Площадът Дърбар се намира в сърцето на стария град. В близост има около 50 храма. Следва Патан – той се намира на 5 км. от Катманду, от другата страна на река Багмати. Макар да е близо до столицата, градът е запазил очарованието си на старинен град и се слави с 55 храма, 136 будистки манастира, а занаятчиите му са известни като най-добрите в страната. В града се празнуват всички будистки и индуистки празници, така че имаме голям шанс да попаднем на такъв Площада Дърбар /името му означава дворец/ е включен в списъка на ЮНЕСКО за световно културно наследство. На площада се намира красивия храм на Кришна, музея на Патан.Нощувка в Катманду.
11
6 октомври Отпътуване към Европа
След закуска ще ни закарат до летището за полет за София с прекачане в Дубай.

Местоположение