m

Всяко дълго пътуване започва с една единствена стъпка. Лао Цзъ

Последвайте ни

Последвайте ни:

Пишете ни

GO UP

Антарктида и Края на света

Цена 10740 евро
На долу

Антарктида и Края на света

10740 евро на човек

Полети :                                        

дата излита от каца в излитане кацане
5 март София Мадрид 10:20 12:55
6 март Мадрид Буенос Айрес 12:25 21:00
23 март Буенос Айрес Мадрид 13:10 05:40
24 март Мадрид София 13:45 18:10

 

Цена  на самолетния билет:                                                         1660 евро 
(цената се актуализира в момента на резервацията)

Самолетен билет Буенос Айрес – Ушуая – Буенос Айрес     330 евро 

Цена на човек в двойна стая/кабина при група от 10 човека: 9250 евро кабина прозорец / 8750 евро кабина с люк

Цената включва:

*2 нощувки със закуски в Буенос Айрес

*1 нощувка в Мадрид

*3 нощувки със закуски в Ушуая

*трансфери летище – хотел – летище в Буенос Айрес и Ушуая

*застраховка Помощ при пътуване

*11 нощи / 12 дни круиз до Антарктида с пресичане на Полярния кръг

*водач от ТравълМакс

 

Круизът включва:

о Пътешествие с кораба по посочената програма /възможни са промени при рязка промяна на времето/

о Всички хранения по време на пътуването с кораба, включително закуски, кафе и чай

о Всички екскурзии и туристически активности по време на пътуването

о Лекции и информация по време на експедииите

о Безплатно използване на гумени ботуши и снегоходки

о Трансфер на багажа до кораба в деня на отпътуването в Ушуайа

о Трансфер от кораба до летището в Ушуайа (директно след дебаркирането на кораба)

о Всички такси за услуги, включени в програмата

о Информационни материали

 

Цената не включва:

о цени на полети и летищни такси за полети (вътрешни и международни)

о Застраховки за багаж, индивидуални застраховки и застраховки срещу закъснения

о Такси за свръхбагаж, както и използване на пералня, бар, напитки и телекомуникационни услуги на борда.

о Бакшиши в края на пътуването на стюарди и друг персонал (ще бъдат дадени допълнителни указания)

За Антарктика:

о Територия – 14 200 000 км2 (два пъти по-голяма от Австралия);

о Брегова линия – 18 000 км

о Население – 1 300 – 5 100 (вариращо според сезона)

  1. Антарктика е най-сухият, най-студеният и най-ветровитият континент на планетата. Всички знаем, че Антарктика е най-студеният континент на Земята, но по-малко известно е, че той е най-сухият. Средно годишните валежи са около 200 mm, като повечето от тях са по крайбрежните зони. В районът на Сухите долини не е падал дъжд хиляди години, като той е толкова мразовит и дух, че условията наподобяват тези на планетата Марс. През лятото, температурата по крайбрежието достига 10 С, а през зимата пада до -40 С. Най-ниската температура на Земята е регистрирана на руската станция Восток -89.2 С през 1983.
  2. На Антарктика живеят много малко хора. Постоянно пребиваващите на целия континент са около 140 души – основно научни изследователи. Периодично броят им може да нарасне до няколко хиляди, но никой от тях не живее постоянно там.
  3. Антарктика е открита сравнително скоро. Едни от първите стигнали са руснаците Фабиан Готлиб фон Белингхаузен и Михаил Лазарев.

Съществуват устни данни, че местни хора от най-южната част на Южна Америка са достигнали до континента, но те не се вписват в традиционната дефиниция за „изследователи“.

  1. Нито една държава няма собственост на Антарктика. Континентът се управлява от Антарктическият договор, който отхвърля всякакви териториални претенции. Той е подписан от 12 държави през 1959, като към него в последствие се присъединяват от 53 страни.
  2. Антарктика няма официално име до края на 19-ти век. За първи път континентът е нарече с това име от шотландския картограф Джон Джордж Бартоломю, което означава „срещуположен полюс“.

Все пак терминът „срещуположен полюс“ за първи път е споменат от Аристотел в неговата „Метеорология“ през 350 г пр. н. ера. Въпреки липсата на категорични данни до 19-ти век, хората преди това са вярвали в съществуването на голяма земна маса в южната част на Земята като баланс на останалите континенти.

  1. Почти цялата повърхност на Антарктика (98%) е покрита с лед. Експертите считат, че 90% от световния лед и 70% от прясната вода на Земята се на намира в Антарктика. Ако Западния антарктическата ледена покривка се разтопи, това ще повиши нивото на световните океани с около пет метра.
  2. Многобройни са опитите за достигане от Антарктика. Смята се, че първите, които прекосяват Антарктическият кръг, са корабите на капитан Кук през 1773 и 1774.
  3. Антарктика има богата и разнообразна флора и фауна (пингвини, сини китове, китове-убийци, леопардови тюлени и др.).
  4. И до сега е спорно, кой е първият изследовател на Антарктика. Повечето смятат, че това е морякът Джон Дейвис през 1921.

Въпреки това, първото документирано и потвърдено изследване е извършено от норвежецът Леонард Кристенсен, който достига до континента с шест моряци в малка лодка през 1895.

  1. Шакълтън и Амундсен са първите, които достигат Южния полюс. През 1907, Шакълтън е първият, който достига Южният магнитен полюс.
  2. Еджуърт Дейвис от експедицията, който първи изкачва планината Еребус (активен вулкан) в ледника на Рос. Първата група, която достига Южният полюс е водена от Роалд Амундсен през 1911.Антарктика се разделя на Западна и Източна Антарктика от Трансатлантическите планини, които се простират от Земята Виктория до морето на Рос. По-голямата част от повърхността на континента е покрита с лед със средна дебелина от 1.9 км; само 5% от територията не е покрита с лед.
  • Дати на пътуване
    12:55
  • Час на излитане
    10:20
  • Час на пристигане
    21:00
  • Облекло
    полярно облекло, следват инструкции
1
5 март София-Мадрид
Полет от София до Мадрид, пристигане в Испания 12,55 ч., трансфер с шатъл до хотел в района на летището. Нощувка. Ако има желаещи ще слезем до центъра на Мадрид за разходка
2
6 март Мадрид-Буенос Айрес
Закуска. Трансфер с шатъл до летището. Полет от Мадрид за Буенос Айрес по обяд. Пристигане в Аржентина вечерта. Трансфер до хотел. Нощувка.
3
7 март Буенос Айрес-Ушуая
Закуска. Трансфер и полет за Ушуая. Кацане в Ушуая, посрещане и трансфер до хотел. Настаняване след 14.00 ч. Mil810 *** или подобен. Следобед по желания предлагаме на доплащане екскурзия с катамаран до острова на пингвините- Martillo Island. Екскурзията е полудневна, продължава 4ч.30мин. Пътеването е с катамаран и не включва слизане след пингвините. Цена на човек 195 щ.долара. Вечерта посвещаваме на местните специалитети с телешко или агнешко и аржентинско вино J -вечерята не е включена в цената, плащаме на място според предпочитанията си. Нощувка.
4
8 март Ушуая
Закуска. Днес предлагаме по желание и с доплащане екскурзия в Парка Тиера Дел Фуего. Екскурзията започва в 08,30 ч. продължава около 5 часа и включвам Влак до края на света, парк такса, екскурзовод и трансфери. Цена на човек 225 щ.долара. Потегля се към най-южния природен парк в света- Огнена Земя, кадето се качвате и на прочутия влак до края на света.  Само на 11 км. от Ушуая се намира вълшебния парк Огнена Земя- най-южния природен парк на планетата. Пътува се край красивите езера на Патагония, загадълни лагуни и канали. Пристигаме при стария затвор, където сега се помещава станцията на Влака до края на света. Качване на влака и потегляне по маршрута, по който са пътували някога затворници и дървосекачи към горите на Патагония. Пресичат се блата, речни канали към водопада Макарена, където има спирка, за да научите повече за местните Ямана. Изкачване към площадка за надлюдение, откъдето се открива приказна гледка към парка Огнена Земя.
5
9 март Ушуая
Закуска. Днес по желание и с доплащане предлагаме круиз по канала Бийгъл. Ще видим магеланови корморани, морски лъвове, разглеждане на морския музей и Музея на Края на света. Началото е 15,00ч. продължава около 3 часа. Цена на човек 120 щ.долара.
6
10 март потегляне към Антарктида
Пътешествието започва на края на света – в Ушуайа, който се счита за най-южният град на планетата, разположен в Южна Америка. След качването на кораба в този малък курортен град „Краят на света“ на Tierra del Fuego (Огнена земя), продължаваме до края на вечерта в обградения от планини Канал на Бийгъл. Настаняване в двойни кабини тип twin porthole cabins или Superior Cabin! Описание на кораба: Първото име на Ортелиус е Марина Цветаева. Корабът е построен в Полша през 1989 г. и се използва първоначално като кораб със специално предназначение за Руската академия на науките. По-късно е ребрандиран и преименуван на холандския/фламандски картограф Абрахам Ортелиус (1527 – 1598), който през 1570 г. публикува първия модерен световен атлас: Theatrum Orbis Terrarum или Театърът на света. По това време неговият атлас е най-скъпата книга, отпечатана някога. Ортелиус е класифициран от Lloyd’s Register в Лондон и плава под нидерландски флаг.   Характеристики:
пасажери: 108 пасажера в 50 кабини
екипаж: екипаж 44 | екскурзоводи 8 | лекар 1
дължина: 90.95 метра
широчина: 17.20 метра
газене: 5.4 метра
Леден клас: UL1 (Equivalent to 1A)
водоизместимост: 4090 тона
скорост: 10.5 възела средна скорост
  Възраст и националност Пътниците на подобно пътуване варират като възраст от 30 до 80 тодини, като мнозинството обикновено е между 45 и 65. Експедициите привличат пътешественици от цял ​​свят, които се интересуват от отдалечените райони на планетата. Отношенията между пътуващите на борда е важна част от изживяването на подобно пътешествие и много пътнически групи включват различни националности от цял свят. Ортелий: плавателен съд с комфорт и характер Моля, имайте предвид, че част от каютите може да имат частично възпрепятствана гледка поради размера на прозорците и изискванията за проектиране на кораба. Например, някои прозорци могат да бъдат частично блокирани в долната половина. Най-добрият изглед винаги е на външната палуба или на мостика. Въпреки че тези пътешествия имат за цел да предложат на пътниците програма за изследване на дивата природа с възможно най-дълго време на брега, Ortelius предлага всички удобства на стандартен хотел – заедно с бар и зала за лекции. Ortelius носи 10 Zodiac с двигатели Yamaha с мощност 60 к.с .  
7
11-12 март Пътят на полярните изследователи
През следващите два дни в Проливът на Дрейк, ще преминем по пътя на великите полярни изследователи, които първи са достигнали тези региони, като ще усетите студените солени ветрове, бурните морета и може би срещи с китове. Следва преминаването през Антарктическата конвергенция – естествената граница на Антарктика, образувана от срещата на студените течения на север с водите на по-топлите субарктически течения. Тази зона е свързана с промяна във видовете морски обитатели и птици: сивоглави албатроси, черновежди албатроси, пепеляви видове албатроси, Капски гълъби, Южни буревестници, буревестници на Уилсън, Сини буревестници и Антарктически буревестници.
8
13-18 март Антарктида
Възможностите на различни туристически активности на Антарктическия полуостров в края на летния сезон са разнообразни: наблюдаване движението на гърбати китовете, преди тяхната миграция на север; струпването на пингвини по крайбрежието; леопардови тюлени; различни видове птици. Местата за спирки, разходки и наблюдения включват: о Остров Ливингстън, където могат да се видят Антарктически и Субантарктически пингвини, гигантски буревестници и слонови тюлени. о Измамният остров – кратер на вулкан отворен към морето, който представлява естествено пристанище за корабите. Тук се намира изоставена станция за лов на китове и голямо разнообразие от птици: Капски буревестници, Доминикански чайки, Кафява и Южна полярна скуа, Антарктически рибарки. о Остров Кювервил – малък остров, разположен между планините на Антарктическия полуостров и oстров Ронге. Там живеят големи колонии Субантарктически пингвини и Кафяви скуа. о Пристанището Неко е вход на Антарктическия полуостров в залива Андворд, заобиколен от огромни ледници. Тук има възможност за слизане на брега и изглед към околните върхове. о Райският залив – тук може да наблюдавате Гърбати китове и китовете Минке. о Островите Плено и Петерман – ако ледът позволява, може да плаваме през Каналът на Лемер в търсене на пингвините Адели и птиците Синеоки коси. Има голяма вероятност да наблюдавате гърбати китове, китовете Минке и леопардови тюлени. о Кристалният звук е пролив между островите Биско и брега на Земята на Греъм. Наречен е на мястото, където изследователи са търсили ледени кристали. От тук продължаваме към Полярния кръг. o Остров Детайл е малък остров край северния край на полуостров Ароусмит в Земята на Греъм. От 1956 г. до 1959 г. е бил дом на "База W" на Британското антарктическо проучване и е затворен след края на Международната геофизична година. На него се виждат величествени планини и ледници. о Рибните острови са група от малки острови, разположени в северната част на входа на залива Холтендал, край западния бряг на Земята на Греъм. Тук се намират едни от най-южните колонии на пингвините Адели и птиците Синеоки коси. о Островите Мелхиор са група от много ниски, покрити с лед острови, разположени близо до центъра на залива Далман в архипелага Палмър. Те предлагат красив пейзаж с много айсберги. Тук могат да се наблюдават леопардови тюлени, тюлени-крабоеди и китове. Тук са и едни от най-добрите места за гмуркане.   Условията в Проливът на Дрейк определят точното време на отплаване.
9
19-20 март отново Дрейк
По пътя на връщане през Проливът на Дрейк ще бъдете изпратени от ята от познатите вече видове птици.
10
21 март Ушуая
Всяко приключение има своя край. Време е да отново да се върнем в Ушуайа, но събраните спомени ще ви съпътстват завинаги. Трансфер до хотел, настаняване и нощувка.
11
22 март Ушуая-Буенос Айрес
Закуска. Трансфер до летището за полет до столицата. Пристигане, трансфер до хотела и настаняване.
12
23 март отпътуване от Буенос Айрес
Забележка: Всички обиколки са ориентировъчни, тъй като зависят от времето, състоянието на дивите животни и леда. Акостирането на брега е според разрешенията и наличните свободни места. Официалните планове и места за слизане на брега се координират предварително в началото на сезона, но водачът на експедицията определя окончателния план.

Местоположение